Fioletowa ubrania - czy to nowy krzyk mody
Odzież i obuwie

Fioletowa ubrania – czy to nowy krzyk mody?

Fioletowy kolor ubrań nie jest nowym trendem, a można powiedzieć, że od dawna nie wychodzi z mody. Nic dziwnego, bowiem wygląda bardzo interesująco w wielu stylizacjach. Daje również dużą swobodę ubioru, niezależnie od tego, czy zależy nam na stylizacji typowo biznesowej, codziennej, czy imprezowej.

Z czym łączy się fiolet?

Stylizacje z kolorem fioletowym cieszą się coraz większą popularnością, dlatego na rynku można znaleźć wiele ubrań w tym kolorze. Są to spodnie, spódnice, sukienki i bluzki. Do tego warto dodać również szeroki wybór dodatków, które skutecznie podkreślają całość stylizacji, takich jak szale, chusty i apaszki. Należy jednak pamiętać, że fiolet występuje w wielu odcieniach. Może być ciemniejszy lub jaśniejszy. Z tego powodu warto zastanowić się, jaki efekt nas interesuje. Dlaczego nie poeksperymentować z kontrastem, używając bardzo podobnych kolorów lub może stosując metodę monochromatyczną? Nie można bać się próbowania nowych rzeczy i dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować uzupełnić swoją garderobę o fioletowe ubrania z mybasic. Warto bawić się modą i znajdować różne kombinacje. Jeśli popełnimy błąd, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go poprawić.

U kogo sprawdzą się ubrania w kolorze fioletowym?

Wybór fioletowych ubrań jest bardzo szeroki, co jest oczywiście bardzo dobrą wiadomością. Warto jednak również zastanowić się, kto powinien wybierać fioletowe ubrania i dodatki. Nie ma na szczęście powodów do zmartwień, ponieważ jest tak uniwersalny, że każdy może go dodać do swojej szafy. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego odcienia. Jeśli masz jasne, blond włosy, celuj przede wszystkim w chłodniejsze odcienie fioletu. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na przykuwaniu uwagi swoją „letnią” urodą, powinniśmy pomyśleć nad produktami o pastelowych odcieniach. Kobiet o ciemniejszej karnacji mogą liczyć na maksymalną swobodę w wyborze konkretnego rozwiązania. Świetnie będą się prezentować zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi odcieniami fioletu.

fioletowe ubranie na dziewczynce

Fiolet i czerwień?

Warto pomyśleć o wypróbowaniu fioletu w połączeniu czerwonym lub pomarańczowym kolorem. Jednak w obu przypadkach zalecamy ostrożne podejście do konkretnych rozwiązań, ponieważ wszystkie te kolory są wyraziste. Z tego powodu mogą się ze sobą „gryźć”. Oczywiście ważne jest też, które elementy są w jakich kolorach. Ubierając się na fioletowo, wybieraj tylko akcesoria, które nie będą za bardzo rzucały się w oczy.