smoczek niemowle
Wyprawka

Zalety smoczków dla dzieci

Widok małego dziecka ze smoczkiem w buzi jest najbardziej naturalnym widokiem na świecie. Ten niepozorny gadżet dla dzieci ma grono zajadłych zwolenników, jak i przeciwników.

Dlaczego warto kupić naszemu dziecku smoczek?

Po pierwsze każdy maluch ma naturalny odruch ssania, smoczek https://bebito.pl/smoczki pozwala bardzo dobrze zaspokoić tą potrzebę. Ułatwiają on także dziecku spokojne zasypianie, pomagają się wyciszyć w szczególnie stresowych sytuacjach. Dobrze dobrany smoczek może też pomóc odzwyczaić się od częstych karmień w nocy. A to znaczna ulga dla obojga rodziców, wreszcie mogą się spokojnie wyspać.

Oczywiście mają one również swoje wady. Może na przykład powodować powstanie wad zgryzu czy zaburzeń, które utrudniają ssanie piersi.

Kiedy kupić pierwszy smoczka dla naszego dziecka?

Specjaliści uważają, że smoczek powinniśmy podać dziecku nie wcześniej niż po ukończeniu przez nie czwartego tygodnia życia. Jednak wiele młodych mam korzysta ze smoczków od pierwszych dni maluszka.

W przypadku korzystania ze smoczków najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że musi być zawsze idealnie czysty, wszak trafia on do buzi naszego dziecka. Kontrolujmy też czas, jaki dziecko spędza z tym akcesorium w buzi.

Podsumowując to czy kupić dziecku smoczek nie jest łatwą decyzją. Rodzice muszą podjąć ją sami. Jeśli mają jakieś wątpliwości mogą poradzić się specjalisty; pediatry bądź logopedy.