wyprawka dla noworodka zestaw
Wyprawka

Wyprawka dla noworodka – zestaw obowiązkowy

Pojawienie się w życiu młodych ludzi pierwszego dziecka jest dość dużym szokiem i całkowitym zmienieniem się trybu dotychczasowego życia. Zmianie ulegają nie tylko codzienne zwyczaje ale i otaczające ich przedmioty. Spowodowane jest to faktem, iż noworodek do bezpiecznego wkroczenia w życie potrzebuje wielu rzeczy, które wchodzą w skład wyprawki dla noworodka (więcej znajdziesz tutaj).

Wyprawka dla noworodka zestaw

Noworodek nie jest w sanie powiedzieć, ani w jakikolwiek precyzyjny sposób zasygnalizować swoich potrzeb. To do zadania rodziców należy zadbanie o wszystkie te potrzeby, a do ich poprawnego zaspokajania niezbędne jest wyposażenie się w określone sprzęty i ubranka.

Przygotowując wyprawkę dla noworodka najlepiej jest ją podzielić na: ubranka, rzeczy do spania, pielęgnację i rzeczy spacerowe.

Co z ubranek?

wyprawka dla noworodka zestawDomowy zestaw ubraniowy powinien składać się z:

– 4sztuk zapinanych z przodu kaftaników

– 5 sztuk body z długimi rękawkami

– 6 sztuk śpioszków

– 6 sztuk pajacyków

Do spania koniecznie trzeba nabyć:

– łóżeczko

– 2 prześcieradła z miękkiej bawełny

– cienką kołderkę

– 1 cieńszy i 1 grubszy kocyk

Dodatkowo należy pamiętać o zestawie pieluszek, skarpetek i co najmniej kilku śliniaczkach, ponieważ początkowy okres życia dziecka będzie obfitował w generowanie plam i zabrudzeń.

Co do pielęgnacji?

Aby moc bezpiecznie dla noworodka wykonywać działania pielęgnacyjne, koniecznie trzeba się wyposażyć w:

– przewijak

– wanienkę

– maść ochronną

– nasączane chusteczki

– aspirator do noska

Wyprawa na spacer

Wielu rodziców we wczesnej fazie życia ich dziecka unika spacerów, jednak po odpowiednim przygotowaniu, nie powinno stwarzać to żadnego zagrożenia dla jego życia.

Potrzebne będzie posiadanie dużego i głębokiego wózka, aby dziecko było maksymalnie chronione. Dodatkowo bardzo przydatny będzie gruby i ciepły kocyk, krem ochronny na twarz i rękawiczki.