niezwykle modna pościel niemowlęca
Pościel

Wyprawka dla maluszka

Kiedy na świecie ma pojawić się nowy członek rodziny, rodzice zaczynają gorączkowo przeszukiwać sklepy w poszukiwaniu odpowiedniej wyprawki. Tymczasem okazuje się, że jej skompletowanie wcale nie jest ani łatwe, ani tanie. Jakie rzeczy koniecznie powinny zostać zakupione przed pojawieniem się maluszka na świecie?

Pościel dla niemowląt

Powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości, spełniających wymagane atesty. Przewiewna, bawełniana niemowlęca pościel to gwarancja dobrego i spokojnego snu maluszka.

Rodzice powinni wyposażyć się w więcej niż jeden komplet, tak by w przypadku zabrudzenia można było spokojnie zmienić problem, ubrudzoną wyprać. W komplecie do pościeli dla niemowląt często można kupić zestaw ochraniaczy do łóżeczka,które uchronią dziecko przed uderzaniem w barierki.

Ubranka

Nie ma sensu kupowanie zbyt wielu ubrań w najmniejszych rozmiarach. Noworodki rosną naprawdę szybko, dlatego przy dużej ilości ubranej, większości z nich mamy nawet nie zdążą im założyć.

Warto wiedzieć, że ubranka dla najmłodszych najlepiej prać w przeznaczonym do tego proszku – skóra maluchów naprawdę jest delikatna i nieodpowiednie detergenty mogą jej tylko zaszkodzić.

Kosmetyki

Lista kosmetyków dla dziecka jest naprawdę długa: oliwka do ciała,krem na odparzenia, puder do ciała, kosmetyki do kąpieli. Warto zapytać w aptece o tańsze zamienniki znanych marek, które mogą mieć ten sam skład, ale o wiele niższą cenę.