Zabawki

Układanki – mozaiki – sprawna rączka i niezwykła wyobraźnia

W jaki sposób ćwiczyć rączkę dziecka, aby dobrze przygotować ją do pisania? To nie tylko podsuwanie kredek i malowanek, które często dość szybko się nudzą, ale również różnego rodzaju układanki takie jak mozaiki, z których wprawna rączka tworzyć będzie wielobarwne
i niezwykłe historie.

Mozaiki dla dzieci – co to w ogóle jest?

Rożnej wielkości najczęściej plastikowy prostokąt, który calutki jest podziurawiony – to najpopularniejsza forma mozaiki dla dzieci. Do tego oczywiście różnokolorowe kołeczki, które trzeba w tę małą dziurkę wetknąć. Oprócz umiejętności motorycznych potrzeba jest jeszcze tylko dziecięca wyobraźnia, która z barwnych wpinek potrafi stworzyć niezwykłe obrazki. Tego rodzaju mozaiki dla dzieci ze sklepu ZabawkiiSzkola przeznaczone są ze względu na małe elementy najczęściej od lat trzech. Oczywiście wpinki mogą być różnych wielkości i zawierać dodatkowe akcesoria jak na przykład wkrętaki czy śrubokręty – co jest świetną propozycją szczególnie dla chłopców. Mozaiki dla dzieci mogą także przybierać inne formy, szczególnie te dla mniejszych dzieci. Mogą to być duże piankowe elementy lub układanki magnetyczne, które składają się z małych elementów mocowanych do tablicy magnetycznej.

Dlaczego warto podsunąć dziecku tego rodzaju układankę?

Małe dzieci lubią drobne elementy. Precyzyjne wkładanie koralików w nieduże otwory świetnie ćwiczy motorykę rączki. Taka zabawa potrafi zająć dziecko nawet na kilka godzin, a jej dodatkową zaletą jest to, że dziecko do niej wraca. Poza tym mozaiki dla dzieci uczą poznawania i nazywania kolorów oraz liczenia. Gdy maluch próbuje odwzorować obrazek dołączony do zestawu, musi również kierować się ilością oczek, a to najlepszy wstęp do liczenia. Zabawa w tego rodzaju układanki to także rozwijanie dziecięcej wyobraźni. To, co dziecko ułoży z drobnych elementów, to tak naprawdę dowód na jego niezwykłą wyobraźnię. Warto wraz z dzieckiem włączyć się w tę twórczą zabawę i wraz z nim wymyślać niezwykłe historie – bo to świetny sposób na rozwijanie jego mowy.