szumiący miś moonie
Zabawki

Spokojny sen maluszka z króliczkiem Moonie

Niemowlęta po przyjściu na świat przesypiają większość doby. W pierwszych tygodniach życia śpią nawet 20 godzin, a pozostałe 4 godziny poświęcają na jedzenie. Jednak z czasem u części maluszków pojawiają się problemy z zasypianiem, związane z nadmierną ilością bodźców w otoczeniu. Usypianie dziecka ułatwiają szumiące pluszaki Moonie, dzięki którym niemowlę szybciej się wycisza.

Jak działają szumiące króliczki?

Szumiące króliczki Moonie (tutaj) sprawiają, że niemowlę szybciej zasypia i jest spokojniejsze w czasie choroby lub kolki. Dźwięki wydawane przez zabawkę imitują szumy słyszane przez dziecko w łonie matki. Przypominają bicie serca i inne bodźce słuchowe, które docierają do maluszka przed narodzinami. Nawet po porodzie niemowlę wycisza się pod ich wpływem, gdyż kojarzy je z bezpieczeństwem, ciepłem i pełnym brzuszkiem.

Szumiący króliczek wydaje niskie dźwięki, które nieco przypominają odkurzacz, suszarkę do włosów lub szum wody w rurkach. Już po kilku minutach działania zabawki maluszek wycisza się i spokojnie zasypia. Króliczek Moonie samoczynnie wyłącza się po 60 minutach, dlatego przydaje się do nauki samodzielnego zasypiania w łóżeczku. Ma wbudowany czujnik płaczu, dlatego w przypadku wybudzenia króliczek włączy się i uspokoi dziecko.

moonie króliczek biały

Szumiący króliczek z lampką nocną

Króliczek może służyć również jako lampka nocna. Daje delikatne, ciepłe światło. Jest lekko przytłumione, dlatego może świecić przez całą noc bez budzenia dziecka. Sprawdza się nie tylko w przypadku niemowląt, ale i nieco starszych dzieci, które mają problemy z zasypianiem. Lampka w króliczku pomaga zwalczyć strach przed ciemnością i wyciszyć się w przypadku koszmarów.