Smoczki dla niemowląt
Akcesoria dla dzieci

Smoczki dla noworodków i niemowląt

Ssanie brodawki sutkowej matki to najlepszy i najprostszy sposób na uspokojenie niemowlaka. Niestety nie w każdej sytuacji matka jest w stanie w ten sposób wyciszyć malucha. Namiastką kobiecej brodawki, która spełnia podobną funkcję, jest smoczek. Decydując się na jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech tego produktu.

Rodzaje dostępnych smoczków

Większość produktów oferowanych w sklepach wytwarzanych jest w całości z tworzyw sztucznych. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się smoczki kauczukowe, które są bezpieczne dla noworodka, wytrzymałe i stosunkowo tanie (https://milklab.pl/13-smoczki). W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane przez młodych rodziców są produkty lateksowe oraz silikonowe. Te pierwsze nie mogą być użytkowane przez dzieci uczulone na lateks. Silikon to materiał trwały i bezpieczny. Przy wyborze smoczka warto również zwrócić uwagę na jego kształt. W sprzedaży dostępne są produkty o anatomicznym, okrągłym lub symetrycznym kształcie główki.

Smoczki dla niemowląt

Przegląd dostępnych produktów

Zakup wyrobu o odpowiednim kształcie i rozmiarze pozwala zmniejszyć ryzyko występowania wad zgryzu u dziecka po wyrznięciu się zębów. Producenci akcesoriów dla noworodków i niemowląt mają w swej ofercie trzy grupy produktów. Pierwsza grupa przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników w wieku od 0 do 3 miesięcy. Nieco starsze dzieci powinny korzystać z akcesoriów należących do kategorii wiekowej od 3 do 6 miesięcy. Trzecia grupa smoczków może być wykorzystywana przez maluchy w wieku od 6 do 18 miesięcy. W sprzedaży dostępne są również specjalistyczne trenażery stosowane w przypadku problemów z motoryką jamy ustnej, a także produkty antykolkowe.