Akcesoria dla dzieci

Smoczek Bibs – produkt z naturalnego kauczuku

Stosowanie smoczka w trudach rodzicielskiej codzienności jest często niezbędne. Około 80% niemowląt ssie w okresach między karmieniami, w celu innym niż zaspokojenie głodu. To je z pewnością uspokaja i pozwala opanować ich emocje. Ssanie kciuka lub paluszków jest wtedy częstym widokiem. By zaspokoić dziecięcą potrzebę ssania warto zastosować smoczek. Szczególnie w awaryjnych sytuacjach. W trakcie podróży, przy rozłące z mamą lub przy zasypianiu. Zdrowe, zadowolone i spokojne dziecko to przecież cel wszystkich rodziców.

Bezpieczny i stylowy smoczek dla malucha

Zanim smoczek trafi do dziecięcej buzi, warto upewnić się, że materiały, z których został wykonany są naturalne, nietoksyczne i nie powodujące uczuleń. Ważny też jest jego kształt i rozmiar. Elastyczne i miękkie smoczki Bibs z naturalnego kauczuku pozyskiwanego z drzew Hevea są bezpieczne i zdrowe. Ich kulisty kształt i odpowiednia miękkość ułatwią ssanie nawet najmłodszym dzieciom. Okrągłe osłonki z propylenu z dziurkami ułatwiają oddychanie i nie powodują podrażnień dziecięcej skóry, bo jej nie dotykają. Prostota ich konstrukcji połączona jest jeszcze z bogatą i ciekawą kolorystyką. Stonowane kolory smoczków Bibs są tak różne, że można dopasować je z łatwością do dziecięcych ubrań.

Kupując smoczek, trzeba pamiętać, by wybrać właściwy rozmiar. Smoczków Bibs warto kupić kilka, by w miarę zużycia lub zagubienia mieć jak najszybciej nowy pod ręką. Do tego przyda się ozdobny klips lub zawieszka do przypięcia smoczka. Smoczki lubią znikać wtedy, kiedy są potrzebne, a szczególnie nocą. Problem ten można rozwiązać kupując odpowiedni model smoczków Bibs z fluorescencyjnym uchwytem. Nocą, gdy maluch się obudzi i zapragnie smoczka, będzie można go z łatwością znaleźć i podać dziecku.

Dla opanowania emocji i dobrego snu

Kauczukowe smoczki Bibs (https://mrbobas.pl/smoczki-bibs) mogą używać niemowlęta już od pierwszych dni życia. Jednak według zaleceń lekarzy smoczek można wprowadzić dopiero po ustabilizowaniu laktacji. Jest to mniej więcej 6 tydzień po urodzeniu lub nawet później, zależy to od dziecka i jego rozwoju. Chodzi o to, by dziecko w miarę regularnie zaczęło ssać matczyną pierś i prawidłowo przybierać na wadze. Smoczek powinien być podawany, ale nie za często. Jeżeli maluch go wypluje i go nie szuka, nie należy go podawać. Funkcją smoczka jest wyciszenie, uspokojenie i opanowanie dziecięcych emocji. Dlatego ważne jest by dobrać taki smoczek, który po spełnieniu kryteriów bezpieczeństwa i jakości, zapewni dziecku uspokojenie i pomoże mu zasnąć.