rożki niemowlęce
Rożki

Rożki niemowlęce – czy to ważny element wyprawki?

Rożek to element wyprawki, o który muszą zadbać rodzice, na których czeka przyjęcie dziecka na świat. Maluch potrzebuje bowiem przez cały czas ciepła i otulenia, co pozwala mu się uspokoić. Oczywistym jest, że nie może przez cały czas przebywać na rękach. Właśnie dlatego rożek niemowlęcy jest aż tak potrzebny. Z jakiego materiału powinien być? Gdzie go kupić?

Z jakiego materiału rożek wybrać?

rożki niemowlęcePoszukując rożków niemowlęcych, warto zwrócić uwagę na to, że mają kontakt ze skórą dziecka. Skóra malucha jest niezwykle delikatna i bardzo podatna na podrażnienia. Warto więc szukać wśród materiałów naturalnych. Takich, które nie uczulają. Do przykładu naturalnej tkaniny należy bawełna. To materiał bezpieczny, który dodatkowo cechuje się wysoką higroskopijnością.

Wiązany czy na rzepy – jaki rożek jest lepszy?

Rożki niemowlęce występują w wersji wiązanej oraz na rzepy (zobacz). Która z nich jest wygodniejsza zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica? Rzepy pozwalają w bardzo szybki sposób owinąć dziecko rożkiem niemowlęcym i je z niego odwinąć. Wiązane rożki to natomiast możliwość dokładnego otulenia dziecka. Jednak nie jest to rozwiązanie praktyczne przy maluchu, który wciąż musi być przebierany.

Gdzie kupić rożek dobrej jakości?

Szukać rożka dla niemowlęcia warto w sklepach online. Mają one bowiem bogatą ofertę, a także korzystne ceny, co jest szczególnie istotne w okresie, w którym pojawia się wiele nowych wydatków. Kupując online, warto szczególnie przyjrzeć się opisom produktów, które pozwolą zapoznać się z dokładnymi wymiarami oraz materiałem.