Zabawki

Puzzle i układanki dla dzieci

Klocki i układanki to bardzo popularny wybór, jeżeli chodzi o zabawki dla dzieci. Taki stan rzeczy jest spowodowany chęciom rozwoju zmysłów dziecka. Wszelkiego rodzaju drewniane układanki świetnie wpływają również na wyobraźnie i kreatywność malucha. Ogromny wybór wzorów, kolorów czy rozmiarów pozwala na dopasowane wersji zabawki do możliwości i preferencji każdego dziecka. Puzzle i klocki doskonale wpływają na umiejętności manualne. W pierwszych latach życia maluch przyswaja ogromną dawkę wiedzy i nowych doświadczeń.

Na co zwrócić uwagę?

Przy doborze odpowiedniego produktu w sklepach stacjonarnych z pewnością pomogą nam sprzedawcy. Jeżeli jednak decydujemy się na zakup takiej zabawki w internecie, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech produktu. Przede wszystkim wiek dziecka, dla jakiego jest ona przeznaczona. Nie warto kupować dziecku zabawek, które są dedykowane dla dużo starszych maluchów, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będzie ono umiało z nich korzystać. Druga kwestia to ilość i wielkość elementów. Warto stopniować poziom trudności, rozpoczynając przygodę z drewnianymi układankami od tych najłatwiejszych do trudnych. Należy również zwrócić uwagę, by wybrane puzzle czy klocki były wykonane z materiałów naturalnych, które nie zagrożą zdrowiu dziecka.

Wady i zalety drewnianych klocków

Układanki drewniane (https://www.zabawkiiszkola.pl/ukladanki-drewniane) posiadają zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Oczywistą zaletą jest cena takiego produktu, która w porównaniu z innymi zabawkami jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowo są niezwykle trwałe, ale także ekologiczne. Najważniejszą zaletą jest fakt, iż drewniane układanki, puzzle czy klocki są przystosowane do użytku przez dzieci poniżej pierwszego roku życia. Ciężko znaleźć wady drewnianych zabawek, jeżeli jednak już to jedynym małym minusem jest łatwość, z jaką zbudowane konstrukcje możemy zburzyć. Niemniej jest to wada, którą bardzo łatwo przerodzić w zaletę.