gustowne ozdoby do pokoju dziecięcego
Pokój dziecięcy

Pomysły na ścienne dekoracje dla małych i dużych pociech

W aranżacji pokoju dziecięcego problemem jest fakt, iż pociecha szybko rośnie, zmienia zainteresowania, upodobania i gust, dlatego wszelkie rozwiązania umożliwiające szybką metamorfozę wnętrza są na wagę złota. Pomysłem na szybką zmianę charakteru wnętrza są plakaty dla dzieci, które można wykorzystać zamiast obrazów. Są one niedrogie i łatwo je wymienić, a więc spełniają kryterium szybkiej metamorfozy. Jakie motywy sprawdzą się w pokoju dla małych i tych nieco starszych pociech?

Plakaty dla dzieci, najmłodszych milusińskich

Inspiracji na plakat dla dziecka warto poszukać wśród ulubionych bajek pociechy. Ukochana księżniczka, czy naśladowany superbohater będą rozbudzać dziecięcą wyobraźnię na co dzień. Innym pomysłem są plakaty przedstawiające zwierzątka lub misie, oraz te z zabawnymi tekstami, np. „nawet superbohaterowie muszą sprzątać pokój”. Piękną pamiątką dla dziecka będzie również plakat z jego imieniem i datą narodzin zawieszony nad łóżeczkiem. Dla tych pociech, które już posiadły we władanie ołówek i kredki, możemy zaproponować samodzielne stworzenie plakatu, co z pewnością będzie świetną zabawą i powodem do dumy małego artysty.

Plakaty dla nieco starszych

W pokoju nastolatka plakat zawieszony na ścianie również świetnie się sprawdzi, jednak należy pamiętać, że zwierzątka i misie nie będą najlepszym wyborem. Z pewnością młodego buntownika ucieszy plakat z wizerunkiem ulubionego rockowego zespołu, zdjęciem drużyny piłkarskiej, której kibicuje, czy podobizna aktora, który dla naszego nastolatka jest największym idolem. Sprawdzą się również grafiki przedstawiające wielkomiejski krajobraz, np. widok z wieżowca w Nowym Jorku, czy klimatyczna ulica Londynu. Aby uniknąć wpadki, warto wybrać się na zakupy wspólnie z dzieckiem i pozwolić mu wybrać wymarzony plakat. Zaznaczy dzięki temu swoją autonomię i stworzy ze swojego pokoju azyl, wypełniony symbolami jego zainteresowań.