pokój wnętrze
Pokój dziecięcy

Plakaty do pokoju dziecka – oryginalny sposób na aranżację ścian

Oryginalne plakaty do pokoju dziecka są doskonałym pomysłem na aranżację wnętrz. Przy pustych ścianach, kreatywne plakaty do druku są najprostszym i najszybszym sposobem na zagospodarowania wolnej przestrzeni.

Jakie plakaty do pokoju dziecka wybrać?

Plakaty do pokoju dziecka (poznaj te ze sklepu galeriaplakatu.com) powinny odpowiadać zainteresowaniom dziecka i co najważniejsze koniecznie muszą pasować do danego wnętrza. Pamiętać należy również o tym, że ogromną rolę odgrywa również ich oprawa oraz sposób samego montażu. Aby ożywić pokój dziecięcy warto postawić na kontrastowe kolory i dość mocne barwy. Ciekawym pomysłem może okazać się połączenie kilku plakatów. Jeżeli pokój dziecka ma być z kolei dość subtelny, to najlepiej dobrać plakaty, które kolorystycznie są podobne do koloru ścian. Projektanci wnętrz zalecają aby trzymać się prostej zasady – we wnętrzu należy trzymać się maksymalnie 4 różnych kolorów.

Jak powiesić plakat w pokoju dziecka?

Plakaty do pokoju dziecka można zawiesić nie tylko na ramach i antyramach. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują plakaty bez ramki, które bez problemu można szybko przykleić do ściany na taśmę dwustronną. Na rynku dostępne są specjalne taśmy, które nie niszą ściany przy zmianie starych plakatów na nowe. Nie można zapominać również o płatkach samoprzylepnych, które są niewidoczne. Na półkach sklepowych dostępne są także specjalne gwoździe samoprzylepne, dzięki którym można zapomnieć o wierceniu ściany. Wiele osób wiesza także plakaty na sznurku albo na wieszakach do ubrań.