otulacz bambusowy
Akcesoria dla dzieci

Otulacz bambusowy – niezbędny element dziecięcej wyprawki

Wyprawkę dla noworodka warto zacząć kompletować odpowiednio wcześniej, aby ok. cztery tygodnie przed spodziewanym terminem, mieć już wszystko pod ręką. Wśród listy potrzebnych rzeczy znaleźć się może otulacz bambusowy. Jest to jeden z najczęściej polecanych produktów przez rodziców. Oto kilka wskazówek, które ułatwią zakup tego elementu dla noworodka.

Natura dla dziecka

otulacz bambusowy

Bambus to natura w czystej postaci. Wielu specjalistów poleca tkaniny bambusowe jako te najbardziej bezpieczne, jeżeli chodzi o małe dzieci. Polscy producenci informują, że tkaniny bambusowe, jakie wytworzone są z naturalnych surowców, zachowują swoje właściwości nawet po przetworzeniu. Zawierają one zdecydowanie mniej chemii, niż inne materiały, jakie dostępne są na rynku. Przy czym, należy być uczciwym i przyznać, że bambusowe tkaniny mają swoje wady. Należy pielęgnować je w odpowiedni sposób. Łatwo się gniotą, ale można je bez żadnego problemu szybko wyprasować.

Dobry rozmiar otulacza

Otulacz bambusowy w obecnych czasach cieszy się ogromną popularnością. Rodzice do wyboru mają otulacze w dwóch rozmiarach:

  • 75x100cm – najczęściej wybierany, ponieważ świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych. Był to pierwszy rozmiar, który był oferowany w sprzedaży, dlatego też tak dużo osób dorosłych ma do niego zaufanie. Można używać go w wózku, łóżeczku, a nawet w koszu Mojżesza. Jego wadą jest to, że dziecko szybo wyrasta z tego rozmiaru.
  • 110x120cm – w czasie późniejszym, kiedy dziecko nie będzie musiało być już tak ciasno otulone, może służyć jako letnia kołderka, czy też kocyk do zabawy. Można używać tego rozmiaru w wózku, ale do gondoli okaże się on zdecydowanie za duży. Z kolei, w wózku spacerowym, może ocierać o kółka, jeżeli zostanie on źle założony.