niemowlę w kapeluszu na spacerze latem
Akcesoria dla dzieci

Nakrycia głowy dziecka na lato

Lato jest tą porą roku, na którą wszyscy czekają – dzieci i dorośli. Niemniej jednak, aby odpoczynek był w pełni bezpieczny należy zadbać o nakrycia głowy na lato, które pełnią bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia malucha podczas letniego okresu.  Czemu zatem czapki na lato odgrywają tak dużą rolę w sferze bezpieczeństwa malucha? Czy są obowiązkowym elementem garderoby dziecka?

Gdy, bowiem słońce coraz mocniej grzeje należy pamiętać o odpowiedniej ochronie dziecka przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych. Zbyt długie przebywanie malucha na pełnym słońcu powoduje osłabienie, zawroty głowy, a w niektórych przypadkach prowadzi do udaru słonecznego będącego bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia. Niemniej jednak, kapelusz niemowlęcy na lato ma jeszcze jedno zadanie – ochronę przed nadmiernym opalaniem karku i twarzy, a więc wrażliwych części ciała.

Kapelusz czy czapka na lato dla niemowlaka  jest, więc obowiązkowym elementem garderoby malucha. Obecny rynek wychodzi naprzeciw dzieciom i te elementy ubioru oferuje w kolorowych modelach z ulubionymi postaciami z bajek. Maluch zatem nie tylko będzie miał odpowiednią ochronę w formie nakrycia głowy na lato, ale również będzie szczęśliwy, że towarzyszą mu ulubione postacie z kreskówek czy kolorowe i ciekawe wzory.

Niemniej jednak, wybierając czapkę na lato dla niemowlaka należy kierować się pewnymi kryteriami, aby produkt spełnia wszystkie oczekiwania rodziców:

  • rozmiar – winien być odpowiedni do wielkości głowy dziecka. Za mała czapka będzie uciskać główkę i będzie niewygodna, powodując, że dziecko notorycznie będzie ją ściągało z głowy,
  • materiał – przede wszystkim powinien to być oddychająca tkanina, dzięki czemu głowa dziecka nie będzie ulegać przegrzaniu. Nakrycie głowy na lato powinno być wykonane z lekkiej tkaniny,
  • wygląd – musi przede wszystkim zadowalać malucha. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, kolorów i wzorów czapeczek. Zatem jest w czym wybierać. Niemniej jednak, okrycie ma być przede wszystkim komfortowe i ma spełniać określone funkcje.