noszenie dziecka na spacerze
Nosidełka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka dla niemowląt?

Tradycyjne wózki są coraz częściej wypierane przez inne rozwiązania. Chusty do noszenia dzieci czy nosidełko dla niemowlaka to gadżet coraz chętniej pożądany przez polskich rodziców. Co rusz rozbrzmiewa w mediach dyskusja o bezpieczeństwie tego rodzaju środków transportowych. Jak udowadniają kolejne badania – zarówno chusta jak i nosidełko są równie bezpieczne co tradycyjny wózek, a mają nad nim tę przewagę, że te nowoczesne rozwiązania są o wiele bardziej praktyczne.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie nosidełka?

nosidełko dla niemowlaka
ergonomiczne nosidełko dla niemowlaka

Takie nosidełko dla niemowlaka powinno być przede wszystkim odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Inne nosidełka będą dobre dla dzieci w wieku kilku miesięcy, a zupełnie inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku kilkulatków. Ważne jest, aby do nosidełka wsadzać wyłącznie dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć.

Nosidło ergonomiczne czy usztywniane?

Istotnym dylematem dla wielu rodziców jest to jaki rodzaj nosidełka wybrać. Czy lepszym rozwiązaniem będzie nosidełko ergonomiczne czy usztywniane? Nie ma w tym przypadku jednoznacznej odpowiedzi – dzieci różnie reagują na nosidełka. Najlepiej jest pożyczyć różne rodzaje i sprawdzić, w którym dziecko będzie czuło się najlepiej.

Gdzie można kupić nosidełko dla dziecka?

Nosidła dla dzieci bez problemu można dostać zarówno w wielu sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Produkty tego rodzaju dostępne są także na indywidualnych aukcjach. Nosidełka najbardziej renomowanych producentów to wyroby cechujące się długą żywotnością, dlatego nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań co do tego, aby kupować produkty używane. Chcąc kupić nowe nosidło, a jednocześnie zaoszczędzić trochę pieniędzy warto szukać przecen sezonowych oraz wyprzedaży, które najczęściej organizowane są na końcu roku kalendarzowego oraz w okresach poświątecznych.