Zabawki

Modne zabawki czy rozwojowy asortyment?

Reklamy w telewizji i w prasie przepełnione są różnymi, interaktywnymi zabawkami, które same wydają z siebie dźwięki, poruszają się i robią inne rzeczy po to tylko, by przykuć uwagę malucha. Coraz więcej rodziców jednak stawia na asortyment prosty, minimalistyczny, dzięki któremu dziecko będzie rozwijać swoje umiejętności i kreatywnie myśleć. Co więc warto kupić, by tak się stało? Co każdy maluch powinien mieć w swoim pokoiku?

Proste, rozwojowe zabawki

Nie od dziś wiadomo, że im prostsze zabawki tym lepiej. Przedmioty, które można wykorzystywać na różny sposób, którymi dziecko bawi się tak, jak mu akurat w danym momencie wygodnie – sprawdzają się najlepiej i to w każdym wieku. Dlatego też, rodzice nie wyobrażają sobie, by ich pociechy nie bawiły się klockami sensorycznymi, tablicami manipulacyjnymi. różnego rodzaju grami, kartami itp. Wszystko to bowiem rozwija ich wyobraźnie oraz powoduje, że chcą one próbować nowych rzeczy z ich wykorzystaniem. Ponadto, takimi zabawkami może bawić się jednocześnie kilkoro dzieci oraz co najważniejsze do zabawy mogą dołączyć rodzice.

Zabawki montessori – z czego słyną?

Zabawki montessori zostały stworzone po to, by dzieci od małego uczyły się mądrej zabawy, podczas której mogą sami stwarzać różnorodne scenariusze, w których dobrze się odnajdują. Ponadto, mają skupić na sobie uwagę dziecka na dłużej niż na 5 minut oraz zadbać o to, by dzieci mogły rozwijać nie tylko umysł, ale i ręce oraz nogi. Wszystkie zabawki montesssori posiadają atesty i certyfikaty, dzięki czemu rodzice mają pewność, iż otrzymują bardzo dobre, wyjątkowe produkty, które są bezpieczne i sprawdzone.

Czy warto zainwestować w taki asortyment?

Zdecydowanie tak. Zabawki rozwojowe są obecnie na topie nie tylko w domach prywatnych, ale również w wielu placówkach (w przedszkolach, żłobkach, szkołach). Eksperci od rozwoju dzieci zgodnie twierdzą, iż taki asortyment jest niezastąpiony do tego, by maluchy prawidłowo się rozwijały i by nabywały nowe umiejętności w ciekawy dla nich sposób.