Laktator firmy Ameda
Inne

Laktator Ameda – z myślą o mamie i dziecku

Karmienie piersią posiada wiele, naukowo udowodnionych zalet. To proces, podczas którego, dzięki mleku wyprodukowanemu przez organizm mamy, dziecko otrzymuje wszystkie, niezbędne do prawidłowego rozwoju, składniki odżywcze. Karmienie piersią ma też pozytywny wpływ na zdrowie samej mamy, która karmiąc, szybciej wraca do formy i zdecydowania rzadziej zapada na depresję poporodową.

Czy potrzebuję laktatora?

Czasami mogłoby się wydawać, że decyzję o karmieniu piersią podejmuje wyłącznie kobieta i tak naprawdę tylko od niej zależy, czy zdecyduje się na ten krok. W życiu zdarzają się jednak sytuacje, w których bezpośrednie podawanie pokarmu jest niemożliwe, co może mieć negatywny wpływ na podtrzymanie laktacji. Jedną z takich sytuacji jest ta, w której dziecko, zaraz po porodzie, jest senne i nie chce ssać. Aby dostarczyć maleństwu potrzebnego pokarmu i nie zahamować procesu laktacji, należy użyć laktatora, który stanowi alternatywę dla bezpośredniego podawania pokarmu.

Czasami zdarza się również, że mama musi przyjmować leki i nie może karmić dziecka własnym pokarmem, również tutaj warto pamiętać o podtrzymywaniu laktacji przy użyciu laktatora. Tutaj można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Laktator firmy Ameda

Jaki laktator wybrać?

Laktator to produkt niezbędny w codziennym życiu każdej mamy, wybierając go warto więc mieć na uwadze bezpieczeństwo i komfort jego stosowania. Najlepiej, zawsze wybierać produkty od sprawdzonych producentów. Dodatkowo, trzeba pamiętać o dopasowaniu produktu do potrzeb naszego ciała.

Poszukując laktatora, warto zwrócić uwagę na produkty firmy Ameda, która ma w swojej ofercie lejki w rozmiarze S, L oraz XXL oraz wkładki redukujące do rozmiaru XS, M i XL, dzięki czemu odpowiada na potrzeby wielu kobiet. Laktator Ameda to wybór wielu mam, które potwierdzają łatwość i komfort jego stosowania. Oprócz tego, laktatory Ameda to wieloletnie doświadczenie poparte fachową wiedzą, której z pewnością można zaufać.