Pokój dziecięcy

Jakie tapety dla dzieci warto wybrać

Ściany w pokoju dziecięcym dają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa modnych i stylowych tapet, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży. Tapety dla dzieci powinny być nie tyko pogodne, ale przede wszystkim kolorowe. Pamiętać należy jednak o tym, aby nie przytłaczały zbyt dużą ilością barw. W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się tapety z motywami z bajek i filmów.

Najpopularniejsze rodzaje tapet dziecięcych

Nowoczesne tapety dla dzieci są bardzo trwałe i wbrew pozorom bardzo łatwe w montażu, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Bardzo dużym plusem tapet jest również to, że doskonale kryją one wszystkie dziury i nierówności. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które można szybko zmywać na mokro. Za pomocą zwykłej mokrej ścierki z mydłem można błyskawicznie pozbyć się wszystkich plam, o które w pokoju dziecięcym nie trudno.

tapety dla dzieci

Papierowe i winylowe tapety

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie tradycyjne papierowe tapety, które są dość cienkie i bardzo tanie. Lepszym rozwiązaniem są winylowe tapety, które w swoim składzie zawierają specjalną warstwę PCV. To właśnie te tapety można zmywać za pomocą wody i ścierki. Winylowe tapety charakteryzują się również doskonałą odpornością na ogień. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także tapety na flizelinie, które również doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym.