Pościel

Jak wybrać pościel dla niemowlaka?

 

Kierując się dobrem dziecka zawsze chce się dla niego to, co najlepsze. Niekoniecznie jednak tak łatwo jest ocenić jego potrzeby i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Wielu rodziców boryka się z kupnem wyposażenia do łóżeczka, w tym pościeli niemowlęcej. Z jakiego materiału powinna być zrobiona, jaki ma mieć rozmiar i wzór?

Wygoda na pierwszym miejscu

Miękka skóra noworodka wymaga czystej, delikatnej tkaniny. Zatem zarówno jego ubranka, kocyki jak i pościel niemowlęca powinna być  zrobiona z bawełny. Ten delikatny materiał, dzięki odporności na wysokie temperatury, pozwala podczas prania na usunięcie drobnoustrojów zgromadzonych podczas używania. Brak zarazków zmniejsza ryzyko alergii i zachorowania dziecka. Bawełna jest także jedną z najdelikatniejszych tkanin, przez co spełni swoje zadanie nawet przy najwrażliwszej skórze.

Moda schodzi na dalszy plan

Wybierając się zakupy po produkty dla dziecka, nie warto kierować się aktualnymi trendami i modą. Malec nie dostrzeże różnicy, czy jego niemowlęca pościel jest szykownym, topowym hitem. Opłaci się za to kontrastowy wzór lub wyraźne kształty, które będą przykuwać uwagę dziecka za każdym razem, gdy się obudzi. Najlepiej kierować się więc potrzebami swojej pociechy zostawiając modę na dalszym planie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem www.trilli.pl