Odzież i obuwie

Jak wybrać idealny rozmiar spodni ciążowych?

Zakup nowych spodni ciążowych może być bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza dla kobiet, które spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Odzież ciążowa na szczęście zaprojektowana została w taki sposób, aby rosnąć razem z mamą.

Rozmiarówka ciążowa

Rozmiarówka ciążowa przez większość producentów zazwyczaj dostosowana jest tak, aby odpowiadała klasycznej rozmiarówce. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kobiety w ciąży powinny wybrać rozmiar, który noszą przed ciążą. Idealnie zaprojektowane spodnie ciążowe doskonale dostosowują się do ciała w każdym okresie ciąży. Kobiety, które spodziewają się bliźniaków powinny jednak postawić na spodnie ciążowe o numer większe.

 

Spodnie ciążowe online

 

Kobiety, które dokonują zakupu przez Internet niestety nie mają możliwości przymierzenia nowych spodni. W takiej sytuacji należy dokładnie zmierzyć swoje wymiary. Liczyć trzeba również się z tym, że rozmiar z tygodnia na tydzień będzie stopniowo się zmieniać, dlatego też warto pomyśleć o zapasie. Dobrze dopasowane spodnie ciążowe mają nie tylko zapewnić kobiecie ładny wygląd, ale przede wszystkim mają zagwarantować komfort i bezpieczeństwo. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby grubość i typ materiału dostosować do pory roku. Najbezpieczniejszym wyborem dla większość kobiet są naturalne tkaniny, które nie podrażniają skóry i co najważniejsze pozwalają jej swobodnie oddychać. Warto także poważnie zastanowić się nad spódnicami ciążowymi.