Pokój dziecięcy

Jak chronić podłogę w pokoju dziecięcym?

Wykończenie wnętrza elementami dekoracyjnymi i akcesoriami zabezpieczającymi to bardzo istotna kwestia. Warto zapoznać się z ofertą różnych sklepów, ponieważ konkurencja jest duża, dzięki czemu można znaleźć prawdziwe perełki.

Jakie zabezpieczenia stosować w pokoju dziecka?

Bardzo ważną kwestią w pokoju dziecka, jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi. To właśnie na niej dzieje się najwięcej. Dzieci, które chodzą do szkoły potrzebują zarówno biurka, jak i odpowiedniego fotela, który nie pogorszy stanu ich kręgosłupa. Pod krzesło mata do pokoju dziecka może rozwiązać problem zarysowań podłogi. Takie rozwiązanie może przyjmować różne formy.

Maty pod krzesła – rodzaje

Z reguły mata pod krzesło do dziecięcego pokoju wykonana jest z gumy. Może być ona kolorowa lub przeźroczysta. Dzięki kolorowej macie dłużej zachowamy ją w pożądanym stanie. Należy pamiętać, że gumy przeźroczyste szybciej żółkną i łatwiej widać na nich zabrudzenia. Gromadzący sie kurz oraz zarysowania są lepiej widoczne na kolorowych matach. Wszystko zależy od potrzeb i przeznaczenia. Maty mają różne wymiary. Mogą zajmować całą powierzchnię pod biurkiem lub tylko na wysokości fotela, czyli w miejscu najbardziej narażonym na zarysowania.