huśtawka dla dzieci
Huśtawka

Huśtawki dla dzieci – jak dobrać huśtawkę do wieku dziecka?

Dzieci uwielbiają korzystać z huśtawek. Oprócz świetnej zabawy, wspomaga to również ich rozwój i orientację przestrzenną, które są bardzo ważne już w pierwszych latach życia. Ze względu na to wielu rodziców decyduje się na zakup huśtawki dla dziecka jak najwcześniej, aby mieć pewność, że ich pociecha świetnie się bawi i rozwija prawidłowo.

Dobranie huśtawki do wieku dziecka

huśtawka dla dzieciKażda huśtawka dla dzieci przeznaczona jest dla grupy maluchów w każdym wieku. Stąd dla niemowląt przeznaczone są specjalne stojące huśtawki, które dzięki stabilnym nóżkom i pewnej konstrukcji zmniejszają ryzyko upadku do minimum – https://www.pinkibaby.pl/hustawki. Dla nieco starszych dzieci przeznaczone są huśtawki z zabezpieczeniem, a uznaje się, że kiedy pociecha opanuje zdolność samodzielnego huśtania się i będzie w stanie bez problemu utrzymać się na huśtawce, można zdecydować się na zakup takiej, która zabezpieczenia już nie będzie posiadać.

Huśtawki zewnętrzne i wewnętrzne

Huśtawki dla dzieci można również podzielić na takie, które można zamontować w ogrodzie lub zakładane wewnątrz pomieszczeń, najczęściej w futrynach drzwi. Te drugie uznaje się za bezpieczniejsze, jako, że w domu można mieć większą kontrolę nad dzieckiem i cały czas je pilnować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznego wypadku. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci, które wymagają stałego nadzoru. Wraz z wiekiem dziecka można zdecydować się na zakup huśtawki montowanej na świeżym powietrzu.