Zabawki

Dlaczego warto zainwestować w klocki wafle duże?

Dzieci od zawsze uwielbiają się bawić klockami. To idealne zajęcie dla maluchów, a także dla ich rodziców, zapewniające zajęcie na naprawdę długi czas. Klocki wafle duże dają możliwość tworzenia odpowiednio większych budowli – na przykład domków dla zabawek. Jakie korzyści niesie za sobą zabawa tego typu klockami?

Przede wszystkim – świetna zabawa

Choć walory edukacyjne są na pewno istotne, to bardzo ważna jest również dobra zabawa, a właśnie taką zapewniają duże klocki wafle. ich rozmiar sprawia, że dziecko może tworzyć naprawdę znaczących wymiarów budowle.

Tego rodzaju klocki mogą zapewnić dziecku zajęcie na długi czas. Mnogość opcji jest wręcz nieskończona, a zabawą mogą zająć się również dorośli. Żywe kolory stanowią świetny pomysł na naukę ich nazw.

Trening dla małych rączek

Dłonie dziecka nie są tak sprawne jak ręce dorosłego, co można zauważyć choćby po sposobie trzymania sztućców czy kredek. Każda zabawa manualna (a do takich należy między innymi właśnie składanie klocków) pomaga im w rozwoju motoryki.

Dzięki częstemu układaniu dużych klocków wafli (patrz), możliwe jest świetne wyćwiczenie małych rączek. Każdy rodzic z pewnością potwierdzi, że progres w ich łączeniu jest widoczny dosłownie z dnia na dzień, a po kilku lub kilkunastu tygodniach intensywnych treningów – wręcz nie pamięta się o tym, że szkrab nie potrafił ich składać.

Planowanie przestrzenne

Choć brzmi bardzo poważne, w zasadzie jest czymś dość prostym – przynajmniej dla dorosłych. Mianowicie, dzięki tworzeniu konstrukcji z klocków, dziecko może doskonale rozplanować budowlę. Musi wiedzieć, w którym miejscu znajdzie się podłoga i w jaki sposób nakryć ją dachem, by nie było dziur.

Aby stworzona konstrukcja nie rozpadła się, często wymaga wewnątrz wzmocnień. Wszystko to mieści się właśnie w pojęciu planowania przestrzeni.