niemowlak leżący na łóżku razem z braciszkiem
Odzież i obuwie, Wyprawka

Czapeczka dla noworodka – co warto o niej wiedzieć?

Wybór odpowiedniej czapeczki dziecięcej nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie takiej czapeczki.

Czy noworodek potrzebuje czapeczki?

Gdy chcemy wybrać się z maluszkiem na pierwsze spacery, to dobrze jest jednak, by dziecko miało włożoną czapeczkę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że maluszek będzie dobrze chroniony przez chłodniejszym wiatrem. Warto też dodać, że taką czapkę można nosić nie tylko jesienią czy zimą, ale także na wiosnę lub w lecie. Dobrze jest jednak wybrać taki materiał, który sprawi, że czapeczka dla noworodka będzie świetnie pasowała do różnej pory, przez co idealnie można ubrać maluszka na spacer.

Gdzie można kupić czapeczki?

Czapeczki dla noworodka można kupić w sklepach z odzieżą dziecięcą (ciekawą ofertę znalazłam ostatnio pod adresem https://mybasic.pl/190-czapki-i-kominy). Należy przy tym pamiętać, że w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym są dostępne różne rozmiary czapek i dobrze jest przed ich zakupem sprawdzić, który rozmiar będzie najbardziej pasował maluszkowi. Jeśli już znamy rozmiar naszego maluszka wówczas bez problemu odnajdziemy idealnie pasującą czapeczkę, której kolor i wzór będzie odpowiadał nam i naszemu dziecku.

Czy czapka dla niemowlaka może mieć jakieś ozdoby?

Dobrze jest, aby czapka dla noworodka nie miała żadnych ozdób, gdyż mogą być one niebezpieczne dla dziecka. Warto zatem postawić na klasyczną bawełnianą czapkę, którą można wybrać w różnych kolorach. Dzięki temu dziecko będzie chronione przed wiatrem, a jednocześnie też będzie mogło bezpiecznie korzystać z pierwszych spacerów. Należy zadbać o to, by czapka nie miała również zbyt grubego materiału, gdyż i tak maluszek jest najczęściej jeszcze wkładany do śpiworka lub przykrywany kocykiem.

Gdy wybieramy czapeczki dla noworodka, to należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Dopiero w następnej kolejności można wybrać czapkę pod względem kolorów czy też innych dodatków. Warto jednak pamiętać, by w przypadku noworodka postawić na minimalizm, gdyż takie czapeczki mogą wówczas bezpiecznie służyć dziecku.