jaką chustę do noszenia dziecka wybrać?
Chustowanie

Chusty do noszenia dzieci – jakie produkty wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem chust do noszenia dzieci należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim, w trosce o bezpieczeństwo malucha, należy sprawdzić na ile wytrzymały jest materiał z jakiego wykonana jest chusta. Na rynku dostępne są różne rodzaje chust – co wybrać na początek, a jaki model sprawdzi się w późniejszym czasie użytkowania?

Chusta do noszenia dziecka – wersja elastyczna

Ze względu na elastyczność materiału z jakiego został wykonany ten produkt, chusta tego rodzaju najbardziej zalecana jest dla użytkowników początkującym. Nie ma co ukrywać – właściwe wiązanie chusty nie jest sprawą łatwą i wymaga treningu. Elastyczny materiał znacznie ułatwia okiełznanie chusty o długości pięciu metrów. W przypadku chust elastycznych trzeba pamiętać o ograniczeniach jakie powodowane są przez ten produkt. Nie nadaje się on do noszenie dzieci, których waga przekracza 6 kg.

Chusty tkane

Innym rozwiązaniem dostępnym na rynku (oferuje je między innymi renomowany producent lennylamb) są chusty tkane. W zależności od tego jaki splot został wykorzystany przy produkcji określonego modelu daje on inne możliwości. Do najpopularniejszych splotów wykorzystywanych do tkania chust należą między innymi splot skośno-krzyżowy, diamentowy lub serduszkowy. Chusty tego rodzaju to produkt z nieco wyższej półki cenowej niż ich elastyczne odpowiedniki. Produkty cieszące się największym zainteresowaniem kosztują około kilkuset złotych.

Inne aspekty na które trzeba zwrócić uwagę

Wybierając najlepszą chustę do noszenia dziecka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to czy wykonana jest ona z naturalnego materiału. Największy komfort zarówno dla rodzica jak i dla dziecka daje chusta wyprodukowana z naturalnej bawełny. Warto zainwestować w produkt nowy – długo używane chusty mogą być ponaciągane na końcach, co uniemożliwi ich prawidłowe wiązanie i może źle wpłynąć na bezpieczeństwo dziecka.