Odzież i obuwie

Bluzy – obowiązkowe w szafie chłopca

Kompletując szafę małego chłopca, nie należy zapominać o bluzach. To jeden z najbardziej praktycznych i uniwersalnych elementów chłopięcej garderoby. Ochronią przed chłodem, zapewnią wygodę, a odpowiednio dobrane będą też ładnie się prezentować w różnych okazjach. Jakie bluzy dla chłopców wybrać i gdzie je kupić?

 

Jak wybrać?

W szafie chłopca powinno znaleźć się co najmniej kilka bluz – kilka zakładanych przez głowę i kilka rozpinanych, idealnych na porę przejściową jako alternatywa dla narzutki czy kurtki. Niezależnie od kroju bluza powinna być miękka i przyjemna w dotyku, dobrze układać się na ciele, nie obciskając ani nie ograniczając ruchu. Żeby dziecko nie przegrzewało się, ubranie musi być uszyte z naturalnego, przewiewnego materiału, który będzie przepuszczał powietrze. Chłopiec powinien czuć się w bluzie maksymalnie komfortowo i móc się swobodnie bawić.

Gdzie kupować?

Kupując ubrania dla dziecka, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Skład użytych tkanin i wykończenie są ważniejsze niż marka. Dobrej jakości bluzy dla małego chłopca rodzice znajdą zarówno w butikach, jak i sieciówkach. Duży wybór oferują sklepy sportowe oraz sklepy internetowe.

chłopiec w błękitno szarej bluzie