Chustowanie

Apaszka dziecięca – obowiązkowa w szafie dziecka

Apaszki to coś, o czym rodzice często zapominają, kompletując garderobę dziecka. Okazuje się jednak, że ten niepozorny gadżet nie tylko doda maluchowi wdzięku, ale przede wszystkim ochroni go przed przemarznięciem, a w konsekwencji chorobą.

Kiedy warto założyć dziecku apaszkę?

Dziecięca apaszka w stylu moro może być uzupełnieniem stroju i pełnić rolę ozdobną. Nawet w połączeniu z najzwyczajniejszym t-shirtem będzie prezentowała się bardzo efektownie, dodając maluchowi uroku. Podstawową funkcją apaszki jest jednak ochrona przed zimnem. W chłodniejsze, wietrzne dni wiosną czy latem, kiedy jest za ciepło na szalik, apaszka jest obowiązkowa. Dzięki niej szyja pociechy jest zabezpieczona, a maluch może swobodnie bawić się na dworze, nie będąc narażonym na przewianie i przeziębienie.

Jaką apaszkę dla dziecka kupić?

W sklepach dostępne są różne rodzaje chustek dla dzieci, od delikatnych, pastelowych dla dziewczynek, po typowo chłopięce, takie jak dziecięca apaszka moro. Wybierając motyw dla dziecka, warto kierować się nie tylko jego płcią, ale także gustem. Może się zdarzyć, że córka zażyczy sobie właśnie dziecięcej apaszki moro. Inne ważne kwestie to wygoda: chustka nie może uciskać ani krępować ruchów, powinna być naturalna i miła w dotyku.